TEREZA CHMUROVÁ

Tereza Chmurová je mladá nespoutaná designérka, pořád studujíci na univerzitě Tomáše Bati ve Zlíne. Když ji potkáte máte pocit, že je nezastavitelná, zároveň však přirozená a pořád s úsměvem na tváři. Kolekce značky Chmurovat jsou tak i díky její energii vždy plné nápadů. Nesou v sobě něco víc než jen váhu materiálů, nití a ruční práce.

Cílem bylo přiblížit zajímavé názory z branže, ukázat lidem, že se na módu můžou dívat i jinak. A hlavně nejen dívat!

1. Prozraď nám, co tě nejvíc vystihuje.

Baví mě obklopovat se zajímavými lidmi,  ti jsou většinou i mou největší inspirací. Každý jeden ve vás může vytvořit novou emoci, pocity a s tím se pak pracuje jedna radost. Nejvíc mě teda asi vystihuje to, co se mi zrovna děje v životě. Zrovna teď je to asi dánská pečlivost a vytrvalost.

2. Dozvěděli jsme se o tobě, že jsi se kdysi věnovala naplno tanci. Chtěla by jsi se k němu někdy vrátit? Inspiruješ se pohybem při tvorbě?

Při tvorbě na pohyb nezapomínám nikdy, vždycky se soustředím na to, aby modely byly funkční, odolné a pro nositele pohodlné. Pak mě samozřejmě asi nikdy neopustí i  samotná estetika tance, která se s mým stylem určitě prolíná. A tancovat jsem nakonec nikdy nepřestala.

3. Spomeneš si na svůj doposud největší zážitek spojený s módou?

Přehlídka mé kolekce Himalaya na Tres Chic na začátku tohoto roku pro mě byla odpovědí, že je to opravdu to, co chci v životě dělat.

4. Vědela by jsi nám popsat celý tvořivý proces? Jak vzniká designérský kousek od značky Chmurovat?

Na začátku každé kolekce si vymýšlím, jak by měl vypadat zákazník, pro koho bude oblečení sloužit. Často se tam odráží i má osobnost, příběh Chmurovat, taky prvky tanečníka, sebedůvěry a inteligence. To je pro mě přitažlivé. Skicování, research a výběr toho pravého materiálu zabere asi nejvíc času. Nikdy se ale neokrádám o část dne, kterou trávím někde venku a pozoruju.

5. Tvou novou kolekci doprovází zajímavá forma inspirace. Měli jsme tu čest vidět mezi prvními skvělé video, které kolekci dokonale doplňuje. Mohla by jsi nám k tomu prozradit víc?

Myslím, že můj Fashion dokument může mluvit sám za sebe. V každém případě prvním krůčkem k natáčení byla má motivace vyzkoušet něco navíc. Už od střední školy jsem se začala točit kolem filmařů a na UTB tomu nebylo jinak, spolupráce s audiovizí jako kostýmní výtvarník mi otevřela dveře do další oblasti sebevyjádření, tak jsem poznala spoustu skvělých režisérů, kameramanů atd. Díky tomu, že jsem měla u poslední kolekce volnou cestu, bez témat, vzala jsem si do ruky kameru i já a začala dělat rozhovory.
Cílem bylo přiblížit zajímavé názory z branže, ukázat lidem, že se na módu můžou dívat i jinak. A hlavně nejen dívat! Tuším, že tenhle film nebyl můj poslední a děkuju klukům ze štábu.

Dominika Vlčková
Autor článku:

Dominika má ráda umění, poznávání inspirativních lidí a psaní o všem co ji baví. Díky ní si tak můžeme přečíst rozhovory se zajímavými osobnostmi naší módní scény a také kvalitní reporty z akcí. Ve FW se kromě jiného stará i o editaci obsahu.

Co na článek říkáte?